Plecak z lisem – Kanken. Skąd wzięła się moda

Plecak z lisem marki Fjallraven, tak samo, jak czołowe marki obuwia czy biżuterii, jest obecny w szafach tysięcy ludzi – niezależnie od ich wieku. Trudno więc nazwać go chwilową modą, która przeminie, skoro od tak wielu lat zachwyca fanów aktywności fizycznych, amatorów pieszych wycieczek i ludzi, którzy chcą czuć się modnie i stylowo. Jak jednak to wszystko się zaczęło i dlatego plecak typu Kanken ten jest tak uniwersalny? Oto odpowiedź.

Skąd wziął się popularny plecak typu Kanken?

Marka, która stworzyła znany plecak z lisem, czyli Fjallraven, powstała w 1970 roku i najpierw wyróżniała się głównie odzieżą trekkingową. Od tamtej pory zyskała popularność Skandynawii, a po 1978 roku, gdy odbyła się premiera pierwszego plecaka Kanken, na całym świecie.

Plecaki Kanken na początku były przeznaczone jedynie dla dzieci i młodzieży – miały na celu korygowanie wady postawy. Dziś są modnym dodatkiem, minimalistycznym, stylowym i praktycznym, który obecny jest w szafach osób młodych, ale tez dorosłych czy seniorów.

plecak z lisem

Dlaczego plecak z lisem jest tak popularny? Czym się wyróżnia?

Dlaczego plecaki typu Kanken są tak popularne?

  • Plecaki są uniwersalne – dostosowane do potrzeb dorosłych i dzieci o różnym trybie życia i potrzebach noszenia w różnych warunkach (do pracy, szkoły, na wakacje, treningi itd.).
  • Plecak pasuje do różnych stylizacji, a ponieważ dziś modne jest łączenie elegancji z wygodą, również te bardziej szykowne mogą dobrą zaprezentować się z plecakiem z lisem.
  • Plecak typu Kanken ma zapinane rączki, a co za tym idzie, można go przyczepić nawet do ramy wózka czy rowerowej.
  • W porównaniu z wieloma górskimi torbami i ozdobnymi torebkami jest lekki i nie obciąża pleców.
  • Dobrze sprawdzi się podczas wycieczek, a co ważne – także jako bagaż podręczny spełniający wymogi linii lotniczych! Podróżnicy, którzy lubią wakacje bez walizki, bardzo cenią tę opcję.

Plecaki typu Kanken zyskały ogromną popularność na całym świecie dlatego, że łączą styl z wygodą i praktycznym zastosowaniem. Nie ma wątpliwości, że dzisiejsi konsumenci nie mają zamiaru rezygnować z tego komfortu. Szukając najpraktyczniejszych opcji, warto wziąć je pod uwagę.