Bluzy z kapturem – zdecydowanie warto mieć je w swojej szafie!

Nie ma chyba bardziej uniwersalnego elementu męskiej garderoby jak bluzy z kapturem. Każdy z nas na pewno posiada choć jeden jej egzemplarz i na pewno nie leży na dnie szafy. Są niezwykle wygodne, praktyczne i można nosić jej przez cały rok.

Bluzy męskie z kapturem – w czym możemy wybierać?

Istnieje kilka bardzo uniwersalnych i ponadczasowych fasonów bluz z kapturem. Pierwszy z nich to fason wciągany przez głowę, który może być dodatkowo wyposażony w dwie kieszenie po bokach lub dużą kieszeń kangurkę.

To zdecydowany faworyt, który może być noszony do typowo sportowych stylizacji, czyli w połączeniu ze spodniami dresowymi i sportowym obuwiem oraz może także występować w nieco bardziej praktycznej wersji, np. w połączeniu z jeansami czy spodniami bojówkami, a wtedy taka stylizacja sprawdzi się nie tylko na siłownię czy spacer po lesie, ale również na zakupy czy spotkanie ze znajomymi. Innym równie popularnym wariantem jest bluza męska z kapturem rozpinana za pomocą suwaka.

Gładka czy może z nadrukiem

Jedna i druga męska bluza z kapturem cieszy się dużym powodzeniem. Miłośnicy nadruków wybierają wzory klasyczne lub na przykład zabawne. Trzeba tylko pamiętać, ze bluzę z nadrukiem najlepiej łączyć z jednolitym t shirtem czy spodniami – unikniemy wtedy przekombinowania. W męskiej bluzie z kapturem bez nadruku będzie dobrze wyglądał każdy mężczyzna. Jako że jest to niezwykle praktyczna część garderoby, którą można nosić cały rok, warto mieć ją w swojej szafie. Z powodzeniem będzie służyć nie tylko jako bluza, ale także jak zamiennik z lekką kurtką, szczególnie ta rozpinana.