Obrazy do domu – pokój dziecięcy

W pokoju dziecięcym muszą znajdować się podstawowe meble – łóżeczko, przewijak, szafa na ubranka. Zwykle są tam też zabawki, np. pluszowe misie, klocki. Piękną dekoracją w pokoiku dziecięcym będą również obrazy do domu. Obrazy w pokoju dziecięcym – co wybrać?

Motywy bajkowe na ścianie dziecka


Obraz ma przewagę nad tapetą na ścianę. Można go zdjąć i wymienić w dowolnej chwili. Dzieci lubią otaczać się postaciami z ulubionych bajek czy książek, a obrazek im na to pozwoli. Rodzice mogą dobrać ramę pasującą do mebli i obie strony będą zadowolone! Takie obrazy do domu nadają charakteru pomieszczeniu. Na inne dzieło zdecyduje się maluch, a na inne jego rodzice do swojej sypialni. Będzie wiadomo, kto podjął decyzję.

Obraz z wizerunkiem dziecka


Niektórzy decydują się na zatrudnienie malarza i namalowanie swojego portretu. Obraz z wizerunkiem dziecka będzie bezcenną pamiątką zarówno dla niego w późniejszych latach, jak i dla rodziców. Na początku może jednak zdobić pokoik dziecięcy. Gdy maluch podrośnie, można przestawić go np. na klatkę schodową bądź do salonu czy pokoju gościnnego.

Fantazyjne wzory na lata


Dziecko, które ma kilka miesięcy, nie wybierze obrazu z ulubioną postacią z bajki. Wtedy decydują za nie rodzice. Wnętrze mogą udekorować fantazyjnym wzorem, który będzie na tyle uniwersalny, że gdy dziecko podrośnie, obraz zostanie. Może to być wszystko, od widoczku górskiego po artystyczne zawijasy. Taki element ożywi stonowane wnętrze i nada mu charakteru! Można będzie go, za kilka lat, przenieść do innego pokoju.