Obrazy w stylu prowansalskim tworzą nastrój

Wystrój wnętrza mieszkalnego powinien wprawiać w dobry nastrój. Czymś, co potrafi to najlepiej są krajobrazy za oknem. Jednym z najbardziej lubianych miejsc na świecie jest Prowansja. Ta francuska kraina położona nad Morzem Śródziemnym obfituje w krajobrazy, które swoimi kolorami i światłem urzekają zarówno mieszkańców jak i licznych turystów.

Prowansja na dobry humor

Z czego wynika ta popularność Prowansji? Z pewnością z kilku powodów. Pierwszym jest klimat. Dominują ciepłe, łagodne dni z temperaturą zbliżająca się do optymalnej dla naszego organizmu, która wynosi ok 20 kresek na termometrze. Temperaturę tworzy przygrzewające słońce, które daje światło w ciepłym odcieniu. Po trzecie – specyficzna roślinność, której zieleń i fiolet pozwalają naprawdę odpocząć oczom.

Udowodniono, że różne odcienie zieleni przy łagodnym oświetleniu wpływają na wydzielanie endorfin – hormonu szczęścia w mózgu. Obrazy Prowansji to swoisty wywoływacz dobrego nastroju.

Prowansja w domu

Podróż na prowansalską prowincję nie jest możliwa co tydzień. Niestety, w kraju nie istnieje miejsce o podobnych właściwościach, zapewniających podobny zasób komfortu. Jednak, by poczuć się dobrze, jak w okolicach Antibes wystarczy kilka prostych tricków.

Obrazy styl prowansalski to jeden z nich. Obrazy ścienne, które znajdą się na wysokości oczu zastąpią widok z okna. Jeśli będzie ich kilka, to będą stanowiły panoramę wyjątkowych krajobrazów, które „przypomną” mózgowi dobre skojarzenia. W ten sposób Prowansja będzie na wyciągnięcie… oka!