Jak wybrać płaszcz damski na jesień?

Jesień już zbliża się wielkimi krokami a wraz z nią chłodne wieczory, mgliste poranki i nostalgiczna atmosfera. Aby zachować komfort termiczny i pięknie się prezentować tej jesieni, warto zainwestować w nowy płaszcz damski. Jak jednak go wybrać?

1) Krój płaszcza a sylwetka

Wielu osobom wydaje się, że płaszcze jesienne damskie mają różne kroje głównie po to, aby się wyróżniać, a my po prostu wybieramy ten, który nam się podoba. Niemniej jednak zupełnie tak nie jest – płaszcz damski zawsze musi pasować do figury swojej właścicielki!

2) Barwa płaszcza a uroda

Dalej trzeba umieć dobrze dobrać płaszcz jesienny damski do swojego typu urody. Jest to oczywiście bardzo jaskrawy przykład – niemniej jednak wiadomo, że osobie o rudych włosach i porcelanowej cerze nie kupimy wściekle różowego płaszcza, tak samo jak właścicielka cygańskiej urody raczej nie będzie dobrze wyglądała w tweedzie. 

3) Płaszcz a garderoba

Trzeba także pamiętać o tym, że płaszcze jesienne damskie muszą nam pasować do naszej garderoby. I tutaj uwagę należy zwrócić nie tylko na krój czy barwę płaszcza albo jego materiał, lecz także na długość. Przykładowo, jeśli bardzo lubimy chodzić w spódnicach ołówkowych przed kolano, to płaszczyk z dołem w kształcie klosza albo bombki będzie się naprawdę kiepsko prezentował, choćby sam w sobie był śliczny. 

4) Charakter a płaszcz damski

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że płaszcz przede wszystkim musi nam się podobać oraz musi pasować do naszego charakteru i osobowości. Przykładowo – nawet jeśli jesteśmy właścicielkami wspomnianych wyżej rudych włosów i jasnej cery i świetnie będzie pasował do nas styl angielski … to głupio będziemy w nim wyglądać, jeśli preferujemy życie pełne zabawy i śmiechu.

Oferta sprzedażowa: płaszcze jesienne damskie dostępne tutaj.