Jaką hulajnogę wyczynową wybrać na początek?

Hulajnogi wyczynowe są obecnie bardzo popularne. Z jednej strony wynika to z faktu, iż ta dyscyplina cieszy się coraz większym uznaniem fanów sportów wyczynowych. Z drugiej natomiast jej rozwojowi sprzyja spora ilość skateparków, w których miłośnicy hulajnóg mogą szlifować swoje umiejętności. Osoby, które dotychczas nie miały do czynienia z jazdą wyczynową zastanawiają, jaki rodzaj hulajnogi wybrać oraz na co w  szczególności zwrócić uwagę.

Wybór hulajnogi wyczynowej

Hulajnogi wyczynowe dla początkujących dostępne są w różnych wielkościach. Dotyczy to praktycznie każdego elementu. Tak samo blatu, kierownicy, jak również kółek. Dlatego jednym z kryteriów, jakie należy wziąć pod uwagę, jest przede wszystkim wzrost osoby, która zamierza rozpocząć swoją przygodę z wyczynową jazdą.

Kierownica to podstawa

Dobór tego elementu może w dużym stopniu ułatwić naukę zarówno podstawowych ewolucji, jak również tych bardziej złożonych. Dlatego, jeśli chodzi o jej wysokość – powinna sięgać nieco wyżej linii bioder. W przypadku szerokości rączek powinny one mniej więcej pokrywać się z szerokością ramion. To zapewni wygodną jazdę.

hulajnoga wyczynowa dla początkujących czarno czerwona

Wybór decku, czyli blatu do hulajnogi

Hulajnoga wyczynowa dla początkujących, jak każda inna, musi posiadać odpowiedni blat. Na rynku dostępne są różnego rodzaju modele, które różnią się nie tylko wielkością, ale także wagą. W przypadku osób początkujących lepszym rozwiązaniem może być lekki blat. Wszystko dlatego, że ułatwia to naukę pierwszych tricków, takich, jak właśnie kręcenie deckiem.

Możliwość wymiany elementów

Zakup kompletnej hulajnogi oznacza tylko, że natychmiastowo można przystąpić do jazdy. Jednak warto wiedzieć, że poszczególne elementy można wymieniać. Dzięki temu, wraz z nabytym doświadczeniem, dana osoba może skompletować sprzęt, który odpowiada jej preferencjom.