Jaka księga gości na wesele? Sprawdź, jak wybrać najlepszą!

Wiele par planujących swoje wesele zamawia dzisiaj księgę gości, aby zaproszeni na uroczystość bliscy mogli wtedy zapisać się na jej kartach. Jeżeli także chcesz kupić księgę gości weselnych, ale nie wiesz, na co się zdecydować, sprawdź nasze porady!

Jaki wzór księgi gości wybrać?

Obecnie księga gości to popularny dodatek na wesela, dlatego też do wyboru jest wiele gotowych produktów, które mają także różnorodne wzory zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu.

Aby księga dopełniała aranżację wesela, warto zdecydować się na taką, która będzie przyozdobiona efektownymi motywami wpisującymi się w styl przyjęcia. Przykładowo, na wesele urządzone w stylu rustykalnym kapitalnym wyborem będzie księga gości z okładką zdobioną malowanymi kwiatami albo okładką drewnianą. Z kolei na eleganckie wesele w stylu glamour można wybrać księgę ze złoceniami na okładce.

Bardzo często księga gości może być też uzupełniona motywem, który będzie powtarzać się na innych drukach ślubnych jak:

  • zaproszenia ślubne
  • listy gości
  • winietki
  • zawieszki
  • pudełka prezentowe

Księga gości – uniwersalna czy personalizowana?

Księga dla gości weselnych może być zarówno uniwersalna, jak i personalizowana. Co sprawdzi się lepiej?

Uniwersalna księga gości to taka, która nie ma personalizacji, czyli nie znajdują się na niej informacje o konkretnym wydarzeniu, z okazji którego została wystawiona. Najczęściej na okładce umieszczony jest wtedy dekoracyjny napis „Księga gości”, któremu mogą towarzyszyć także motywy graficzne, na przykład serce.

Z kolei personalizowana księga gości ma na okładce informacje o nowożeńcach oraz o dacie wydarzenia. Dzięki temu uzyskuje on indywidualny wymiar i może stać się pamiątkowym tomem po tym ważnym wydarzeniu.

Karty w księdze gości – białe czy czarne?

Przy zamawianiu księgi gości weselnych warto także zwrócić uwagę na kolorystykę jej kart. Klasyka to księga gości z kartami białymi, lecz można też zamówić księgi gości z czarnymi kartami, które są ostatnim hitem.

Księgi z czarnymi kartami wymagają specjalnych markerów, które należy dokupić. Najczęściej stosowane są markery białe oraz markery metalizowane, na przykład w kolorze złotym, srebrnym czy miedzianym.