Dom

Który żwirek dla kota będzie najlepszy?

Posiadanie kota sprawia czystą przyjemność. Charakterystyczne mruczenie w relaksujący sposób wpływa na zmysły. Chociaż, należy pamiętać, że posiadanie kota to nie tylko przyjemność, ale również obowiązki. Należy kupić koty odpowiednią wyprawkę. W jej skład będzie na pewno wchodził żwirek do kuwety. Który żwirek będzie najlepszą propozycją dla kocura?

Najpopularniejszy żwirek do kuwety

Jeżeli chodzi o popularność, to żwirek silikonowy dla kota zwycięża. W wyglądzie przypomina kryształki, które wzięły się z potłuczonego szkła. Na szczęście, kryształki nie mają ostrych końców, więc nie ma obaw, że zwierzę porani sobie łapki. Mają one porowatą strukturę, która jest w stanie pochłonąć koci mocz. Dzięki temu jest on w stanie gromadzić się w charakterystycznych granulkach. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ dzięki temu kuweta nie musi być sprzątana po każdorazowym załatwieniu swoich potrzeb przez kota. Wystarczy tylko raz dziennie usunąć nieczystości. Cała zawartość kuwety należy wymienić przynajmniej raz na miesiąc.

Czy naprawdę warto?

Silikonowy żwirek dla kotadzięki takiej charakterystyce, jest w stanie dużo rzeczy ułatwić właścicielom zwierzęcia. Tylko że należy być świadomym tego, iż nie jest to produkt pozbawiony wad. Należy wspomnieć o tym, że im będzie większa ilość moczu, tym bardziej nieestetyczny będzie wygląd żwirku. Należy również dokładnie zebrać ewentualne nieczystości. W innym przypadku może się z kuwety wydzielać przykry zapach. Aczkolwiek, ilość wad jest tak mała, że można na nie przymknąć oko. Silikonowy żwirek sprawia, że obsługa kuwety jest jeszcze rzadsza.