Na co uważać, podczas wyboru sali weselnej?

Wesele należy zapamiętać do końca życia. Własne wesele, aby mieć miłe wspomnienia. Żeby się to udało, należy z rozwagą wybierać miejsce, gdzie taka zabawa się odbędzie. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, co należy wziąć pod uwagę, decydując się na salę weselną. Ułatwi to podjęcie ostatecznej decyzji.

Sale weselne w Warszawie

Jeden z najważniejszych czynników. Warto postawić na miejsce, które znajduje się blisko kościoła/USC. Nie może jednak ono znajdować się w centrum miasta, ponieważ wielkomiejski zgiełk może powodować u gości dyskomfort. Z powodzeniem można wybrać salę, która znajduje się na obrzeżach, ale należy przy tym uwzględnić to, czy goście będą mieli jak dotrzeć na miejsce. Z góry należy pomyśleć o transporcie zbiorowym, np. autokar, ponieważ dużo osób przyjeżdża na zabawę bez własnego pojazdu, chcąc napić się alkoholu.

Oferta sali weselnej

Wszystkie sale weselne w Warszawie samodzielnie układają swoją ofertę. Należy ją bardzo dokładnie przeanalizować, aby mieć pewność, co otrzyma się w cenie. Jakie są dokładnie koszta? Czy przewidziane jest „korkowe”, „talerzykowe”? Niektóre sale naliczają dodatkowe opłaty za wniesienie alkoholu, słodkiego, a inne nie. Trzeba przeanalizować, czy takie dodatkowe opłaty są opłacalne, czy też lepiej poszukać innej, bardziej korzystnej oferty cenowej.

Dodatkowe udogodnienia

Jedna z najważniejszych kwestii. Wśród nich można zaliczyć parking dla osób przyjezdnych. Czy istnieje strefa dla osób palących? Może i nie wszyscy to palacze, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał puścić dymka. Takie nieliczne osoby również warto wziąć pod uwagę. W ostatnich czasach bardzo modne staje się zamawianie specjalnych potraw wegańskich, bezglutenowych dla gości. Warto się zorientować, jeżeli Para Młoda zdaje sobie sprawę z obecności takich osób na weselu. Należy również pomyśleć o tym, czy w sali weselnej będzie chciało się zorganizować poprawiny na następny dzień. Organizacja wszystkiego w jednym miejscu, jest w stanie wszystko ułatwić.