Podkłady poporodowe – do czego służą i jak wybrać najlepszy?

Odzyskiwanie pełnej sprawności po porodzie staje się łatwiejsze, gdy można sięgnąć po jedno z wielu rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie w tym trudnym okresie. Na liście tych, które zasługują na szczególne zainteresowanie podkłady poporodowe zajmują jedną z czołowych pozycji. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są podkłady poporodowe?

Podkłady poporodowe – zarówno te umieszczane na łóżku, jak i w bieliźnie – są chłonnymi produktami higienicznymi tworzonymi z myślą o kobietach w połogu. Ich celem jest przede wszystkim zapewnienie bieliźnie i łóżku dodatkowej ochrony przed zabrudzeniem, możliwość korzystania z nich podnosi więc poziom higieny, a jednocześnie przyczynia się do poprawy komfortu młodej mamy. Za najlepsze uważa się przede wszystkim te podkłady, które:

  • nie ograniczają się do wchłaniania krwi poporodowej, ale i nieprzyjemnego zapachu, jaki się wtedy wydziela,
  • dopasowują się do kształtu ciała nie utrudniając poruszania się,
  • są wykonane z przyjaznych skórze materiałów, dzięki czemu korzystające z nich kobiety nie muszą obawiać się otarć, a ich skóra może swobodnie oddychać.

Ostatnia z wymienionych cech jest szczególnie ważna wtedy, gdy w grę wchodzą podkłady poporodowe na łóżko. Nie każda młoda mama może swobodnie poruszać się zaraz po porodzie. Przed zakupem konkretnego rozwiązania warto więc upewnić się, że korzystanie z niego nie powoduje odleżyn. Najlepszymi podkładami są te, które wykonuje się z materiałów przetestowanych pod kątem wywoływania reakcji alergicznych.

podkłady poporodowe

Gdzie szukać wkładek poporodowych?

Jeszcze przed kilku laty wkładki poporodowe były rozwiązaniami, których dostępność odznaczała się pewnymi ograniczeniami. Dziś sytuacja uległa jednak znacznej poprawie. Coraz częściej można się na nie natknąć w sklepach stacjonarnych, choć nadal to w sklepach działających w Internecie ich wybór jest największy. Szukając tych najbardziej skutecznych warto mieć na uwadze:

  1. Opinie na temat wkładek wystawiane im przez kobiety, które używały ich wcześniej.
  2. Informacje na temat testów dermatologicznych, jakim były poddawane podkłady.
  3. Dane na temat producenta wkładek i jego doświadczenia rynkowego.

Za zakupami w Internecie przemawia co najmniej kilka argumentów. Najmodniejszych jest przystępność cenowa wkładek poporodowych. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że bez trudu można znaleźć również takie, które charakteryzuje niestandardowy rozmiar. Osoby korzystające ze sklepów działających w sieci doceniają także możliwość składania zamówień w prosty, intuicyjny sposób oraz wyjątkowo szybką dostawę zamówionych produktów pod wskazany adres.