Tort weselny – jeden z głównych bohaterów przyjęcia weselnego

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek wesele bez tortu, który zostaje podany w trakcie uroczystości jako najważniejszy jej punkt, wzbudzając zachwyt gości. Zazwyczaj moment jego podania zostaje zaakcentowany poprzez wprowadzenie go w otoczce niesamowitej atmosfery – fajerwerki, zimne ognie, dym, w zależności od pomysłowości pary młodej. 

Jak wybrać odpowiedni tort weselny?

Wybierając się do cukierni lub zlecając wypiek wybranemu cukiernikowi, trzeba zastanowić się i omówić szereg ważnych kwestii, odnośnie ogólnego wyglądu, smaku, wielkości, kształtu i ozdób. Decydując się na urządzenie przyjęcia weselnego w jakimś konkretnym stylu, fantastycznym pomysłem jest, by i wygląd tortu komponował się z wystrojem sali.

Najpopularniejsze smaki.

W związku z tym, że na weselu jest mnóstwo gości, a co za tym idzie – wiele gustów, najbezpieczniej jest wybrać krem śmietanowy z dodatkiem owoców, które sprawią, że tort nie będzie zbyt słodki. Najczęściej wybierane owoce to: truskawki, maliny, wiśnie, brzoskwinie oraz jagody – przeczytasz więcej na zankyou.pl.

Na jaki kształt się zdecydować?

Myśląc o torcie weselnym, zazwyczaj okiem wyobraźni widzi się okrągły, piętrowy i z figurkami pary młodej na czubku. Jest jednak wiele rodzajów kształtów, które nie tylko pięknie się prezentują, ale też sprawiają mniej trudności nowożeńcom w jego pokrojeniu. Oprócz tradycyjnych, okrągłych zatem, można wybrać te prostokątne, w kształcie serca lub nawet w kształcie kuli lub wieloboku.

Dekoracje tortu weselnego.

To już najważniejszy element tego specjału, ponieważ oprócz smaku, goście zwrócą uwagę na jego wygląd, który zostanie uwieczniony z pewnością na niejednej fotografii. Dlatego oprócz tradycyjnych, cukrowych figurek, dużą popularnością cieszą się ozdoby z kwiatów, zarówno z cukru, jak i żywych, jadalnych, jak również owoce, wydrukowane imiona nowożeńców w 3D lub opłatek z ich zdjęciem.