Czas na wesele

Ślub to wyjątkowa chwila w życiu nie tylko pary przysięgającej wzajemną miłość, ale także moment wzruszeń dla najbliższych przyjaciół i rodziny. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień zakochani zapraszają gości na wesele. Wcześniej jednak trzeba zadbać o organizację wydarzenia. Zanim zakochani przejdą do planowania szczegółów stoi przed nimi wybór miejsca wesela.

Gdzie wesele?

Opcji jest wiele. Od restauracji, przez remizy i namioty po przyjęcia pod gołym niebem. Do najpopularniejszych miejsc na wesele w plenerze należą ogrody przy domach weselnych. Niektóre pary decydują się jednak na bardziej zaskakujące lokalizacje. Na popularności zyskują przyjęcia organizowane w starych stodołach, których rustykalny styl jest obecnie na topie. Wesele w plenerze może odbyć się na plaży. Filmowy klimat przysięgi wypowiadanej z szumem fal oceanu w tle marzył się choć raz większości kobiet. Fani historii i miłośnicy rycerstwa mogą zorganizować przyjęcie weselne na zamku. Doświadczenie rodem sprzed kilku stuleci z pewnością będzie unikalne dla gości. Nie trzeba jednak wznosić się na wyżyny kreatywności, ponieważ wyjątkowe wesele można zorganizować także w przydomowym ogrodzie.

Wesele w plenerze – tak czy nie?

Zabawa plenerowa to wybór oryginalny. Głównym zamartwieniem organizacyjnym jest nieprzewidywalność pogody. Bywa ona mocno kapryśna. Co więcej, trudno choćby rozważać organizację imprezy w plenerze poza miesiącami letnimi. Dodatkowo należy zadbać o opowiednie nagłośnienie. Warto też upewnić się, że podłoże nadaje się do tańca oraz pozwala na stabilne ustawienie krzeseł i stołów. Niezależnie od miejsca wesela proces organizacji jest czasochłonny oraz wymaga wielu ustaleń i decyzji w kwestiach takich jak wybór sukni czy garnituru, zakup obrączek, ustalenie koloru lub motywu przewodniego wesela czy stworzenie listy gości. Należy także pamiętać o zapleczu finansowym, ponieważ początkowe koszty organizacji obejmują liczne zaliczki.

Planowanie jakiegokolwiek wesela niesie za sobą wiele wyzwań, dlatego przed rozpoczęciem przygotowań warto zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze, jakie ryzyko chcemy podjąć, aby dzień ślubu był magiczny, a czego koniecznie pragniemy uniknąć, bo doda nam to stresu.