Czy kapsułki do prania są lepsze niż proszek?

Od wielu lat najpopularniejszym środkiem do prania był proszek. Kupowany, najczęściej w kartonowym opakowaniu, detergent, dzięki któremu ubrania były czyste i pachnące. Jednak rozwój technologii sprawił, że na rynku pojawiły się ciekawe zamienniki. Między innymi, kapsułki do prania. Małe, niepozorne, ale niezwykle skuteczne tabletki, które równie dobrze, jak proszek walczą z brudem. Czy to oznacza, że proszek i kapsułki niczym się nie różnią? Nic bardziej mylnego. Czym są więc kapsułki i czemu są lepsze od proszku?

Czym jest kapsułka do prania?

Kapsułki to zamknięte, skoncentrowane w foliowej otoczce detergenty, pozwalające na skuteczne wypranie ubrań. Zazwyczaj, znajdują się w nich: środek piorący, odplamiacz, płyn do płukania czy płyn zmiękczający, wszystko w różnych, zależnych od producenta, konfiguracjach. Najpopularniejsze są kapsułki do prania posiadające 3 detergenty, takie jak kapsułki Clever czy Purox. Tego typu środki są skuteczne, a jednocześnie względnie tanie, szczególnie biorąc pod uwagę ich zalety.

W czym kapsułki do prania są lepsze od proszku?

  • wygoda – do kapsułek, nie jest potrzebna ani miarka, ani wiedza, w którą przegródkę wsypać środek. To duże ułatwienie.
  • przechowywanie – kapsułki nie wilgotnieją, jeśli są szczelnie zamknięte. W proszku za to często tworzą się grudy.
  • wydajność – kapsułka do prania wystarczy na aż 5-6kg wsadu. Watro zastanowić się ile proszku na tą ilość trzeba byłoby zużyć 
  • plamy – proszek często zostawia plamy na ubraniach. Kapsułki są pod tym kątem jednak niezawodne.

Właśnie dlatego warto zastanowić się, czy zakup kapsułek nie będzie lepszym pomysłem.