Jak poradzić sobie z problemem pękających pięt?

Niestety, ale z problemem pękających pięt zmaga się wiele osób, w szczególności kobiet. I jest to problem nie tylko związany z estetyką stóp, ale również ogólnie zdrowia. Może nawet prowadzić do trudności z chodzeniem, ponieważ popękanej skórze pięt może towarzyszyć nawet ból, z uwagi na grubość pęknięć. Dlatego tak ważna jest odpowiednia profilaktyka, która pozwala na odpowiednie nawilżenie skóry, jak również jej złuszczenie. Jednak, jak sobie poradzić z tym problemem, jeśli już się pojawił?

Jakie są przyczyny pękającej skóry na piętach?

Jedną z głównych przyczyn jest dobór nieodpowiedniego obuwia. W szczególności zbyt miękka lub wąska podeszwa może doprowadzić do stwardnienia skóry na piętach, przez co ta zaczyna następnie pękać. Drugą kwestią jest brak odpowiedniego nawilżenia skóry, co przekłada się na jej wysuszenie i tendencje do pękania. Wśród innych przyczyn można wymienić:

  • brak odpowiedniego nawodnienia organizmu, co prowadzi do wysychania skóry
  • zbyt mocne szorowanie pięt, na przykład pumeksem
  • nadmierna waga, co obciąża narząd ruchowy, w szczególności stopy
  • niewielka przewiewność obuwia, przez co skóra nie oddycha
  • niedobór witamin

W wielu przypadkach można sobie jednak skutecznie z tym problemem poradzić. Bardzo pomocny jest krem na pękające pięty. Pomoże nie tylko załagodzić objawy, ale również wpłynie na nawilżenie skóry, a dzięki temu jej jędrność.

krem do stóp na pękającą skórę pięt

Dlaczego pękające pięty stanowią taki problem?

Podstawową kwestią jest estetyka stóp. W szczególności w okresie letnim, gdy często stopy są odsłonięte, mało estetyczna skóra pięt staje się widoczna. Czy to w klapkach, sandałach, czy chociażby na plaży. Dlatego wiele osób, aby uniknąć skrępowania, poszukuje sposobów, aby poradzić sobie z tym problemem. Warto pamiętać, że najlepsze efekty daje działanie kompleksowe. Pomocna będzie maść na pękające pięty. Jeśli jest to wstępne stadium pękania skóry, co oznacza, iż nie widać świeżej, delikatnej skóry lub tkanki żywej, można również korzystać z peelingów złuszczających, które pomogą w usunięciu nadmiaru zrogowaciałego, twardego naskórka. Innym rozwiązaniem jest stosowanie, w sposób stopniowy i delikatny, narządów, które są przeznaczone do do złuszczania naskórka.

Co zrobić, jeśli skóra pięt jest bardzo spękana?

W takiej sytuacji, należy w pierwszej kolejności stosować kremy na popękane pięty. Warto także uzbroić się w trochę cierpliwości. Pierwszy etap wymaga tego, aby odpowiednio zmiękczyć skórę i pozwolić jej na częściową regenerację. Dopiero potem można przystąpić do ewentualnego stosowania peelingu. Warto pamiętać także o kremach nawilżających do stóp.