Szczotka do włosów – jaką wybrać? Sprawdź!

Piękne i lśniące włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Warto o nie dbać zarówno z zewnatrz, jak i od wewnątrz. Stosowanie masek i odżywek do włosów, to nieodłączny element, by włosy były mocne i zdrowe. Jednak same produkty nie wystarczą, gdy włosy są nieopdpowiednio szczotkowane. Ten zabieg ma ogromny wpłym na kondycję naszych pasm, dlatego warto poświęcić chwilę, by zapoznać się z różnymi rodzajami szczotek do włosów. Odpowiednio dobrana potrafi zdziałać cuda i poprawić kondnycję włosa. 

SZCZOTKA DO WŁOSÓW CZY GRZEBIEŃ – CZYM CZESAĆ WŁOSY?

Wybór akcesoriów do czesania zależy przede wszystkim od celu. Przy rozczesywaniu mokrych włosów warto postawić na grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami, by uniknąć szarpania i łamania delikatnych włosów. Najlepiej wybrać drewniany grzebień, gdyż zapobiega elektryzowaniu się pasm. Szczotka do włosów – najlepiej z naturalnego włosia – idealnie sprawdzi się podczas rozczesywania suchych włosów. Natomiast do modelowania fryzury najlepszym wyborem będzie ceramiczna szczotka do włosów. 

RODZAJE SZCZOTEK DO WŁOSÓW:

  • szczotki z naturalnego włosia

Szczotka do włosów z naturalnego włosia najczęściej zbudowana jest w włosia dzika, rzadziej z włosia końskiego. Najlepiej sprawdzi się w przypadku włosów cienkich i długich, które łatwo sie plączą. Materiał, z którego została wykonana sprawia, że jest bardzo delikatna dla skóry głowy i pasm.

  • szczotki ze sztucznym włosiem ( np. nylonowym )

Ten rodzaj szczotki idealnie sprawdzi się dla osób, które mają gęste i grube włosy, a rozczesywanie jest trudne i problematyczne.

  • szczotki z mieszanym włosiem

Szczotka z mieszanym włosiem wykonana jest z naturalnego włosia w połączeniu ze sztucznymi wypustkami. Odpowiednia dla włosów o różniej gęstości, długich i prostych.

  • szczotki jonizujące

Szczotka jonizująca wyposażona jest w specjalny generator  wytwarzający ujemne jony, które zamykają łuski włosów. Idealnie sprawdza się w przypadku suchych i puszących się włosów. Stosowanie szczotki jonizującej zapewnia efeky nabłyszczenia oraz wygładzenia niesfornych pasm. Dodatkowo jonizacja zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się kosmyków.

  • szczotki do suszenia i modelowania włosów

Szczotki te mają charakterystyczny okrągły kształt o różnej średnicy. Do modelowania długich włosów przeznaczona jest gruba szczotka o dużej średnicy, natomiast do krótkich fryzur lepiej wybrać małą okrągłą szczotkę.  

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGE WYBIERAJĄC SZCZOTKĘ DO WŁOSÓW?

Wybierając odpowiednią szczotkę do włosów warto zastanowić się nad rodzajem włosa i jego potrzebami. Najpopularniejsze są szczotki z naturalnego włosia, wystrzegać należy się tych z plastikowego i metalowego tworzywa, gdyż mogą uszkadzać nasze kosmyki. Dla uzyskania oczekiwanego efektu warto dostosować rodzaj szczotki do włosów do typu naszych włosów. Cienkie i długie pasma wymagają innej pielęgnacji niż długie i gęste.